Lusti RC SL 2020/2021 - Test lyží 2020/21 - SNOWtest - SNOW.cz

Lusti RC SL 2020/2021

Test lyží Lusti RC SL 2020/2021
Kategorie: Lyže - sportovní | Značka: Lusti

Dalším zástupcem žacléřské továrny v testu SNOW byla čistokrevná slalomka RC SL. Vlastně ne tak úplně čistokrevná, protože nad ní stojí v přehledné kolekci domácího výrobce ještě závodní model označený FIS SL. Ten se od testované verze odlišuje zejména krojením (užší střed), ale i silou použitých titanalů. V případě testovaných RC SL je standardně použita i měkčí deska, která stejně jako u obřaček RC GS činí z téhle slalomky výbornou univerzálku.

Co prozradil test:

Stejně jako obřačka RC GS si tahle odladěná slalomka na nic nehraje. Jednoduchá a funkční konstrukce bez tlumičů a rockerů prostě funguje, jak má, a dělá přesně to, co má dělat. Ale dělá toho vlastně i spoustu navíc. Třešnička na dortu, za odměnu.
U slalomek jsme zvyklí, že jsou většinou velmi úzkoprofilové. Umí svůj krátký poloměr, jízdu nad něj nesnáší a na měkčím povrchu se trápí. Lusti RC SL nám přišla trochu jiná. Pramení z ní čirá zábava v kombinaci s naprostým klidem při jízdě. Nikam vás netlačí, do ničeho nenutí, přesto je živá, nikoliv však dominantní. Ano, vyžaduje dobrého lyžaře až experta – pořád se bavíme o velmi sportovním náčiní – ale tomu se odmění širokým spektrem dovedností. Výborně totiž zvládá i střední oblouky lehce přes poloměr, díky „širšímu“ středu je použitelná bez větších limitů i na měkčím podkladu.
Nejlépe se však cítí na tvrdém kopci, na ledě, prostě v podmínkách, kam patří a kde dokáže své dovednosti nejlépe prodat. Ač velmi sportovní a s poctivou, téměř závodní konstrukcí, není primárně určena pro ty nejtěžší jezdce. Dobře si s ní poradí i lehčí váhové kategorie, v kratších délkách bude slušet i štíhlým ženám a dívkám.

Závěr:

Zábava, zábava, zábava. Nestává se často, abych pěl chválu na slalomky. Považuji je za nejméně univerzální a nejméně vhodné náčiní pro celodenní lyžování. Na těchto bych ale bez problémů celý den vydržel a ještě se královsky bavil. Občas vám nějaké lyže vykouzlí zničehonic úsměv na rtech a vy nevíte proč. Tohle se mi u Lusti RC SL přesně stalo.


Testovaná délka: 165 cm
Parametry: 122–68–104, R: 13 m
Rocker:

Diskuze: Lusti RC SL 2020/2021

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Völkl Deacon 84

Kästle RX12 GS

Cena: 23840 Kč