Lusti RC GS 2020/2021 - Test lyží 2020/21 - SNOWtest - SNOW.cz

Lusti RC GS 2020/2021

Test lyží Lusti RC GS 2020/2021
Kategorie: Lyže - sportovní | Značka: Lusti

Představovat domácí výrobce Lusti asi netřeba. Jeho jednoduše a tradičně konstruované, tedy kvalitní lyže už dávno překročily nejen hranice domácích Krkonoš, ale i České republiky. Do testu jsme letos dostali oba zástupce odladěné závodní řady RC– slalomku RC SL a typickou komerční obřačku RC GS.

Co prozradil test:

„Poctivá sendvičová záležitost, která si nehraje na nic jiného než na to, k čemu je přesně určena.“ Takhle komentoval RC GS jeden z testérů a jeho komentář můžeme jenom podepsat. Lusti RC GS jsou typické komerční obřačky, kterým vyhovuje vysoká rychlost, při ní jsou také snadno ovladatelné a naprosto klidné. Právě klid při jízdě, který se projevil jak na tvrdém, tak na měkčím povrchu, jsme při testu nejvíce kvitovali. Vyhovují jim delší a střední poloměry, do krátkého oblouku se prohýbají spíše neochotně, ale to není žádné překvapení. Jsou určeny zejména výborným lyžařům a expertům, kteří ocení tužší lyže s úzkým a poměrně agresivním středem.
Ale právě střed 70 mm je naprosto ideálním kompromisem u typu lyží, které jsou určeny pro technicky vyspělé jezdce na celý den. U Lusti si můžete objednat i fisové verze této lyže, ale ta už je samozřejmě úzce specializovaná. Tahle obřačka naopak umožní širší spektrum oblouků, ale hlavně na různých druzích sněhu.

Závěr:

Tohle nás prostě bavilo. Kombinace s měkčí deskou Vist vyladila lyže pro široké použití. Pokud zvolíte závodní desku Vist Speedlock, dostanete pod nohy velmi přesnou zbraň, ale ztratíte krásný plynulý průhyb, který vám pomůže ve chvíli, kdy bude kopec už trochu měkčí. Konstrukce lyží je přitom vyladěná tak, abyste i s měkčí deskou lyžovali bez jakéhokoliv limitu na velmi tvrdém povrchu. V neposlední řadě jsme také ocenili finální broušení lyží přímo z továrny. Takže? Palec nahoru!


Testovaná délka: 180 cm
Parametry: 114–70–98, R: 19 m
Rocker:

Diskuze: Lusti RC GS 2020/2021

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

OCB FCTR M165

Dynastar M-Vertical 88

Cena: 17990 Kč