Stöckli Laser MX 2020/2021 - Test lyží 2020/21 - SNOWtest - SNOW.cz
Domů Testy Test lyží 2020/21 - SNOWtest Stöckli Laser MX 2020

Stöckli Laser MX 2020/2021

Test lyží Stöckli Laser MX 2020/2021
Kategorie: Lyže - sportovní | Značka: Stöckli

Za konceptem MX, první dámskou lyží ve sportovní řadě Laser, stála před dvěma lety Tina Maze. Směle tvarovaná lyže do sebe absorbovala veškeré technologie Stöckli, které mohou nějak ocenit lyžařky dámy: superlehké jádro Light Core, odladěnou dámskou flexi Softflex, Adaptive Contact Length čili jemný oboustranný rocker nebo Turtle Shell pro optimální jízdní komfort v různých rychlostech a podmínkách. Osobnost zrodila osobnost.

Co prozradil test:

Stöckli MX je mimořádně hravá, snadno točivá a intuitivně ovladatelná lyže, ze které lze vykřesat i překvapivě velkou porci sportovního potenciálu, když lyžařka chce. Geometrie lyže nedovolí delší než střední oblouky, jsou konstruovány pro spíše kratší navazovaný oblouk, ale zato s břitkým a suverénním gripem, který je u této lyže úhlavním nepřítelem lyžařské nudy a zprostředko­vatelem fyzického výkonu a lyžařského zážitku. Poslouchají na slovo, ladně přechází mezi jízdními režimy, ale nejradši jsou elegantně voděny řezanými oblouky střídavě po jedné a druhé hraně. „Jedna z mála dámských lyží, na kterých se povozí i muži,“ dalo by se citovat jednoho z testérů. Výhodou je možnost doladit charakter lyže volbou vhodné desky, stejně jako u ostatních modelů Laser: obě varianty nad základní deskou Freeflex, tedy SRT speed a SRT carbon, dokáží lyži silně ztužit a přidat jí sportovního ducha.

Závěr:

Hranicí cílové skupiny i schopností Stöckli Laser MX je její nejdelší vyráběná délka, 164 cm. Kdo chce jezdit delší a rychlejší oblouky, má v kolekci x dalších modelů (například dámami velmi oblíbený Laser SC). MX cílí jednoznačně na sportovní dámy, které preferují lyžování v krátkých a středních obloucích. Jako bonus nabízejí eleganci, nízkou hmotnost a vybrané mravy. Z naší testérské skupiny se zanedlouho vyhranily dámy a slečny, které se do nich zamilovaly: technicky slušné sportovní lyžařky, které si dokážou užít i řezaný oblouk, byť spíše v civilním podání. A skutečně u nich bylo cítit, nejenže jim to sluší, ale že se dokonce zlepšují.


Testovaná délka: 158 cm
Parametry: 118–67–99, R: 12,6 m
Rocker:
Diskuze: Stöckli Laser MX 2020/2021

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy