Völkl Racetiger SL 2020/2021 - Test lyží 2020/21 - SNOWtest - SNOW.cz
Domů Testy Test lyží 2020/21 - SNOWtest Völkl Racetiger SL 2020

Völkl Racetiger SL 2020/2021

Test lyží Völkl Racetiger SL 2020/2021
Kategorie: Lyže - sportovní | Značka: Völkl

Nové závodní slalomky zaujmou už na první pohled svým designem. Völkl po dlouhých letech obnovil klasický vzor „zebra“, který značka poprvé představila již v roce 1967 a který se tehdy stal na dlouho světovým hitem. Objevil se pak i v osmdesátých letech na závodní řadě Renntiger – předchůdci dnešních Racetigerů, které už jsou na trhu také pěknou řádku let. Ale design nejezdí. Pojďme se podívat, jaké jsou zbrusu nové Racetiger SL na sněhu.

Co prozradil test:

Další komerční slalomka v testu potvrdila, že přístup výrobců k tomuto typu lyží je různorodý. Zatímco některé slalomky jsou multitalentované a lze je využít i na delší poloměry a v měkčím sněhu, tahle slalomka je poctivá nekompromisní zbraň, která si přídomek SL právem zaslouží.
Lehký rocker ve špičce usnadňuje zahájení oblouku, pata je však patřičně tvrdá a počítá s vyspělou technikou a silovými předpoklady jezdce. Jsou ideální pro krátké oblouky, s trochou dovedností zvládají i střední poloměr, ale to je všechno. Je to klasická přísná slalomka, která nic neodpustí a očekává aktivitu. Potřebuje nasazení, rychlost, pak je její ovládání poměrně snadné a velmi přesné, navíc je ve vyšším tempu naprosto klidná a stabilní. Tomu napomáhá i osvědčený tlumič vibrací UVO 3D.
Kromě UVO 3D disponují tyto zbraně i dalšími „trojkovými“ technologiemi, jako je třeba trojitá vrstva sklolaminátu 3D.Glass. Ta nejpodstatnější technologie se však nazývá Powered by Titanium. Netradičně poskládané titanalové výztuhy oceníte zejména na tvrdém povrchu, který Racetiger SL přímo milují. Naopak na měkkém se jim moc nelíbí a užší 68 mm střed jim to nijak neulehčuje.

Závěr:

DNA Völkl. Měkčí špička, tvrdá pata. Říkají si o více síly hlavně při výjezdu z oblouku, špatné načasování a provedení pohybů trestají – je to prostě slalomka s velkým S. Kdo má rád krátké oblouky, tvrdší povrch a nic jiného k životu nepotřebuje, bude nadšený. Kdo očekává, že mu slalomka bude sloužit na všechno, měl by se poohlédnout po odladěné verzi Racetiger SC, nebo vybírat rovnou mezi Deacony.


Testovaná délka: 165 cm
Parametry: 127–68–103, R: 12,6 m
Rocker:Diskuze: Völkl Racetiger SL 2020/2021

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Kästle RX12 GS

Cena: 23840 Kč

Scott Proguide 96

Cena: 18150 Kč

Choc JasanSki

Cena: 11300 Kč

Fischer The Curv

Salomon S/Max 8