Fischer RC4 Worldcup CT 2020/2021 - Test lyží 2020/21 - SNOWtest - SNOW.cz
Domů Testy Test lyží 2020/21 - SNOWtest Fischer RC4 Worldcup CT 2020

Fischer RC4 Worldcup CT 2020/2021

Test lyží Fischer RC4 Worldcup CT 2020/2021
Kategorie: Lyže - sportovní | Značka: Fischer

Novinka rakouského výrobce rozhodně stojí za pozornost. Lyže RC4 Worldcup CT byly původně vyvinuty pro závody v paralelním slalomu a teď přichází v komerční verzi i na běžný trh. Materiálově jsou podle tvrzení výrobce téměř totožné se závodními lyžemi a naše testování potvrdilo, že určitě není daleko od pravdy.

Co prozradil test:

RC4 Worldcup CT mají klasické celodřevěné jádro, dva silnější titanaly a karbonový oplet Diagotex, který Fischer používá nejen na lyžích vyšší třídy pro zlepšení torzní tuhosti, ale i pro úsporu hmotnosti. Za zmínku rozhodně stojí také nová závodní deska M/O Plate, která zlepšuje přenos sil a lyže řádně vyztužuje. Poloměr 15,5 metru při délce 175 cm napovídá, že se jedná o kombinaci obřačky a slalomky, a úzký střed, pouhých 65 mm, je řadí mezi ty nejužší na trhu.
Díky univerzálnímu poloměru se zdá, že by mohlo jít o dobrou univerzálku, ale pro koho jsou doopravdy? Jednoznačně pro technicky vyspělé lyžaře a experty. Vyžadují vytříbenou techniku a hodně aktivity, nebo alespoň síly. Bez toho je do oblouku neprohnete. Doma jsou rozhodně na tvrdém. Tam naleznou oporu, a tedy i potenciál pro potřebné prohnutí. Na měkkém sněhu s nimi zápasí i velmi dobří lyžaři, ale na takový povrch prostě nejsou určeny. Potřebují stabilní podklad, vysokou rychlost, při níž jsou naprosto klidné, ale hlavně dobrého jezdce, který ví, co chce. Pokud tohle všechno dostanou, odmění se spolehlivostí, neuvěřitelným klidem při jízdě a širokým spektrem oblouků, které zvládají bez sebemenšího zaváhání.

Závěr:

Byli jsme z nich nadšení. Na ranní lyžování budete těžko hledat něco lepšího, byť konkurenti s podobným konceptem krojení, konstrukce a šířky rozhodně na trhu jsou. Tady nás fascinoval naprostý klid při jízdě. Žádný zbytečný rebound na konci oblouku. Ty lyže prostě dělají všechno tak, jak mají. Ale potřebují, budu se opakovat, velmi dobrého řidiče. Jen ten z nich vymáčkne jejich potenciál. Pokud hledáte něco na celý den v podobném střihu, sáhněte třeba po odladěných RC4 Worldcup RC.


Testovaná délka: 175 cm
Parametry: 113–65–98, R: 15,5 m
Rocker:

Diskuze: Fischer RC4 Worldcup CT 2020/2021

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy