Kessler The Pandora 2020/2021 - Test lyží 2020/21 - SNOWtest - SNOW.cz
Domů Testy Test lyží 2020/21 - SNOWtest Kessler The Pandora 2020

Kessler The Pandora 2020/2021

Test lyží Kessler The Pandora 2020/2021
Kategorie: Lyže - univerzální | Značka: Kessler

Neznáte Kessler? To je ale velká chyba! Značka vznikla na začátku devadesátých let a se svými snowboardy začala okamžitě sbírat úspěchy po vrcholných světových soutěžích. S kvalitní technologií pak nebylo těžké začít vyrábět také lyže, které se kromě neokoukaného designu definují hlavně ojedinělými jízdními vlastnostmi.

Co prozradil test:

Kesslery testujeme rádi. Je docela jedno, jestli je to obřačka, slalomka, nebo lyže pro holky. Vždycky je to dobré svezení. A nejinak to je u modelu Pandora určeného právě pro něžné pohlaví.
Jedná se o sportovněji laděnou lyži s užším slalomkovým středem 68 mm a pouhými 11 metry poloměru v testované nejdelší variantě 163 cm. Uvnitř najdeme klasický sendvič tvořený celodřevěným jádrem s podporou titanalu, standardní camberová konstrukce je pak doplněna o nevýrazné rockery ve špičce i patě pro snadnější zahájení i výjezd z oblouku. A jak se na nich jezdí?
Kesslery testujeme rádi. Je docela jedno, jestli je to obřačka, slalomka, nebo lyže pro holky. Vždycky je to dobré svezení. A nejinak to je u modelu Pandora určeného právě pro něžné pohlaví. Jedná se o sportovněji laděnou lyži s užším slalomkovým středem 68 mm a pouhými 11 metry poloměru v testované nejdelší variantě 163 cm. Uvnitř najdeme klasický sendvič tvořený celodřevěným jádrem s podporou titanalu, standardní camberová konstrukce je pak doplněna o nevýrazné rockery ve špičce i patě pro snadnější zahájení i výjezd z oblouku. A jak se na nich jezdí?

Závěr:

Kessler to umí. Jeho lyže jsou trochu jiné než běžný mainstream a tomu odpovídá i cena. Ale kdo se pro ně rozhodne, nebude litovat. Pandora je poctivý kus tradičně stavěné lyže, která určitě potěší široké spektrum lyžařek: od mírně pokročilých až po útlé sportovkyně, která rády rychlejší a sportovnější jízdu v krátkých poloměrech. K tomu jako návdavek ojedinělý a stylový design se vzkazem „jsem skutečně znalkyně“.


Testovaná délka: 163 cm
Parametry: 125–68–107, R: 11 m
Rocker:

Diskuze: Kessler The Pandora 2020/2021

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

OCB FCTR M165

Dynastar M-Vertical 88

Cena: 17990 Kč