Armada Declivity 92 Ti 2020/2021 - Test lyží 2020/21 - SNOWtest - SNOW.cz
Domů Testy Test lyží 2020/21 - SNOWtest Armada Declivity 92 Ti 2020

Armada Declivity 92 Ti 2020/2021

Test lyží Armada Declivity 92 Ti 2020/2021
Kategorie: Lyže - allmountain | Značka: Armada

Další model Armada, širší 92 Ti, patří do téže nové řady allmountainů Declivity stejně jako užší 82 Ti. Pozor, neliší se ale pouze šířkou. Obě dvě verze jsme měli prostor přímo porovnat. Poznáme rozdíl v centimetru pod botou?

Co prozradil test:

Na první pohled vypadají obě testované lyže takřka stejně. Použita je i stejná konstrukce: dřevěné jádro z karuby a dva titanalové pláty, které jsou ve špičce vertikálně proříznuty a vyplněny elastickým materiálem. Tato technologie má snížit torzní tuhost ve špičce, usnadnit zahájení oblouku a také omezit vibrace špičky. Rozdíly ale najdeme při podrobnějším zkoumání vykrojení a rockeru. Všechny lyže řady Declivity mají konstrukci rocker-camber-rocker, každý model je však pojatý trochu odlišně.
Zatímco u nejužšího modelu 82 Ti najdeme spíše výraznější rocker s nejširšími místy lyží velmi blízko špičce a patě, širší 92 Ti operují s menším nenápadným rockerem, ale také s výraznějším taperem (lyže se postupně zužují od kontaktního bodu směrem ke špičce a patě a nejširší místa lyží jsou tak posunuta blíže středu). A jak se na nich jede? Armada nás tentokát překvapila. Vždycky od ní čekáme výborné lyže, ale vzhledem k šířce k nim přistupujeme s očekáváním určitých limitů. Tentokrát ale byly naše předpoklady mimo. 92 Ti jsou širokopásmově použitelné lyže a ve srovnání s obdobnou konkurencí si je opravdu můžete představit jako svoje jediné lyže. V případě užších 82 Ti to platí jednoznačně, 92 Ti už přeci jen vyžadují trochu specifické podmínky a na ledě jim to i přes výtečnou konstrukci tolik nesvědčí. Jsou určeny hlavně pro dobré jezdce a experty, případně těžší váhy. Poctivá konstrukce v kombinaci s šířkou už vyžaduje technickou zdatnost. Ale také rychlost. Na pomalejší kroužení rozhodně ne, a i když je jejich ovládání poměrně snadné, stále se projevuje jejich touha dominovat.

Závěr:

Cílová skupina? Experti, instruktoři lyžování, freeride freaks. Jako jediná lyže bude sloužit fantasticky v Kanadě nebo v Japonsku, v Evropě ji lze využít jako freeridovku, na které se svezete i na rozbité sjezdovce, což v našich podmínkách bývá už kolikrát i po desáté hodině ráno. Jízda na měkčím povrchu nás uchvátila v kombinaci s neuvěřitelným klidem a pocitem, že se na ni můžete kdykoliv spolehnout.


Testovaná délka: 180 cm
Parametry: 132–92–118, R: 17,5 m
Rocker:Diskuze: Armada Declivity 92 Ti 2020/2021

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Dynafit Blacklight 88

Cena: 18200 Kč

Blizzard Brahma 82

Armada Locator 96

Cena: 18790 Kč

Fischer Transalp 86 Carbon

Cena: 16990 Kč

Atomic Backland 95

Cena: 15499 Kč