Choc JasanSki 2020/2021 - Test lyží 2020/21 - SNOWtest - SNOW.cz

Choc JasanSki 2020/2021

Test lyží Choc JasanSki 2020/2021
Kategorie: Lyže - univerzální | Značka: Choc

Česká značka Choc není na trhu žádným nováčkem. Před více než dvaceti lety začala se snowboardy a v posledních letech se etablovala v oblasti wake- a kiteboardingu. V loňském roce se pustila i do lyží. V nabídce najdeme jeden freestylový model a jednu sportovní univerzálku určenou na sjezdovky. A právě tu jsme dostali do testu. Designová lyže osloví vyznavače klasiky jednoduchým dekorem.

Co prozradil test:

Pod názvem JasanSki, který odkazuje na slavné jasanky 20. let minulého století, se skrývají lyže s trochu netradiční konstrukcí. 72 mm na středu je řadí mezi univerzálky určené pro celodenní lyžování na dobře upravených svazích. Disponují celodřevěným jádrem, hádejte z jakého dřeva. Samozřejmě z jasanu. To je ale po obou stranách vyztuženo karbonovými a lněnými vlákny. Zajímavé je také použití silnějších hran a skluznice, aby bylo i po letech stále co brousit. Nakonec i tady můžeme hledat odkaz starých dobrých „jasanek“, které vydržely našim předkům takřka navěky.
A jaké jsou při jízdě? Jsou velmi snadno ovladatelné, a to už od pomalé rychlosti, podřízené a poslušné a svého majitele poslouchají na slovo. Zvládají široké spektrum oblouků, do kterých se vzhledem k absenci titanalu v konstrukci velmi snadno prohýbají. Standardní camberová konstrukce bez rockeru ve špičce podporuje přesné ovládání i stabilitu na tvrdším povrchu, přesto bychom je doporučili spíše na měkčí sníh a do středních rychlostí.

Závěr:

Ojedinělý design, zajímavá konstrukce, neokoukaná značka i česká produkce. To jsou první argumenty pro koupi tohoto modelu. Aby dobře posloužily i v jízdní fázi, potřebují majitele spíše z řad pohodových lyžařů, kteří neprahnou po rychlosti a mimořádných sportovních výkonech na ranním manšestru. Sportovní zážitky poskytnou spíše lehčím a neagresivním lyžařům kroužícím po mírnějších odměklých sjezdovkách. testovaná


Testovaná délka: 176 cm
Parametry: 124–72–100, R: 16 m
Rocker:Diskuze: Choc JasanSki 2020/2021

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

OCB FCTR M165

Dynastar M-Vertical 88

Cena: 17990 Kč