Salomon S/Race Pro GS 2020/2021 - Test lyží 2020/21 - SNOWtest - SNOW.cz
Domů Testy Test lyží 2020/21 - SNOWtest Salomon S/Race Pro GS 2020

Salomon S/Race Pro GS 2020/2021

Test lyží Salomon S/Race Pro GS 2020/2021
Kategorie: Lyže - závodní | Značka: Salomon

Lyže z řady S/Race Pro jsou zajímavým konceptem pro všechny, kdo by rádi opravdové závodní náčiní, které je ale nebude limitovat poloměrem stanoveným pravidly FIS. S/Race Pro mají totiž poctivou závodní konstrukci se dvěma silnějšími titanaly a závodní desku, která lyže ještě více vyztužuje. Zároveň je však ve všech délkách výrazně vykrojená. V těch kratších nahradí FIS slalomku, v těch delších se svými poloměry rovná komerční obřačce, ale s velmi úzkým středem závodních lyží.

Co prozradil test:

Tato kategorie lyží začíná být velmi oblíbená. Je sice určena pouze pro velmi dobré lyžaře, spíše dokonce experty, ale podobných speciálek začíná na trhu přibývat. Ať je to pokojnější Atomic Redster X9, nebo velmi podobný Fischer RC4 CT. My jsme S/Race Pro testovali v délce 175 cm, kde disponuje úžasným poloměrem 15 metrů, a pokrývá tedy široké spektrum oblouků od velmi krátkých až po ty delší.
Doporučit je můžeme zejména expertům, kteří vyhledávají velmi tvrdé ranní sjezdovky a nepotřebují lyže na celý den. Velmi úzký střed lyže v odpoledním rozměklém sněhu značně limituje, lyžovali jsme na nich i v čerstvě napadlém, kde se jen potvrdilo, že pro takové podmínky prostě nejsou určeny. Potřebují tvrdý podklad, o který se opřou, a vy je pak dokážete relativně snadno prohnout. Samozřejmě pokud máte dostatek síly a dovedností. Zvládají nejlépe střední a delší poloměry, jízda přes poloměr jim nevadí, do krátkých jdou stále ochotně, ale už je k tomu potřeba více úsilí. Poctivá, téměř závodní konstrukce se prostě na jejich tuhosti značně podepisuje. Vyhovuje jim jednoznačně vysoká rychlost a řezané oblouky. Jsou pak snadno ovladatelné, ale zároveň silně dominantní.

Závěr:

Poctivá zbraň pro poctivý výkon. Není to na klidné svezení po modré sjezdovce, ale na pořádný výdej energie v kombinaci s přesně načasovanými pohyby. Než do ní půjdete, sáhněte si do svědomí a nebo ji pořádně otestujte. Je to fantastická lyže, ale ne pro všechny. Chyby neodpouští, což je poznat zejména na agresivním výjezdu z oblouku. Odmění se ale naprostou spolehlivostí na tvrdém povrchu a absolutním klidem při jízdě.


Testovaná délka: 175 cm
Parametry: 115–65–98, R: 15 m
Rocker:Diskuze: Salomon S/Race Pro GS 2020/2021

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Hagan Core 84

Rossignol Escaper W 87 Nano

Cena: 15990 Kč

Atomic Backland 86 SL

Cena: 15499 Kč

Kästle TX87 UP

Elan Ripstick Tour 94

Cena: 20070 Kč