Stöckli Laser SX 2020/2021 - Test lyží 2020/21 - SNOWtest - SNOW.cz
Domů Testy Test lyží 2020/21 - SNOWtest Stöckli Laser SX 2020

Stöckli Laser SX 2020/2021

Test lyží Stöckli Laser SX 2020/2021
Kategorie: Lyže - sportovní | Značka: Stöckli

Stöckli SX, v posledních letech sytě zelená lyže, možná svou barvou tak trochu odkazuje na to, že je v kolekci evergreenem. Zkratka SX znamená skicross a už se zažilo, že takto označované lyže vycházejí z obřačky, kterou adaptují pro univerzální terén a potřeby směrem k lyžařské veřejnosti. Stöckli SX je tedy mírně širší (pod botou 70 mm) než komerční obřačka (68 mm) a její pozice v kolekci už tak trochu hraničí s univerzálkami.

Co prozradil test:

Jenže stačí si lyži vzít do ruky a už cítíte, že to je vskutku poctivá lyže. Mimochodem je jen nepatrně lehčí než její ryze závodní verze WRT SX. A poctivá skladba je znát i při jízdě, lyže vyniká klidem, stabilitou a precizností snad do všech rychlostí, kam se smrtelník odváží. I v nejdelší verzi 181 cm je sdílná zkrátit oblouk a naplnit jízdu dynamikou a v kratší verzi 173 cm dokáže převzít odpovědnost a nezlobit majitele při jízdě na půl plynu. Při koupi pozor na typ desky, zásadně ovlivňuje charakter lyže! V nabídce jsou tři, základní a nejměkčí Freeflex ponechá lyži široký rozsah průhybu, takže zkrácení oblouku je snazší a rádius plynulý (méně a středně těžcí jezdci, obvyklá sportovní jízda), deska SRT Speed lyži výrazně ztuží a přidá jí na rychlostním a silovém potenciálu (urostlejší, rychlejší lyžaři). Nejtvrdší SRT Carbon pak osloví ty opravdu nejrychlejší a nejambicióznější. Shodli jsme se na tom, že její výhody využije málokdo. Osobně jsem se svými 70 kg živé váhy asi nejvíce ocenil základní Freeflex, která mi přišla nejzábavnější, a přesto dostatečně rychlá a bezpečná. Pokud jste těžší, volte SRT Speed.

Závěr:

Mimořádně poctivá lyže s převažujícím charakterem obřačky, ale s civilní odezvou a obrovským spektrem dalších dovedností k tomu. Není levná, ale zato v ní dost pravděpodobně objevíte mnohé, co vás bude inspirovat, předkládat nové výzvy a akcelerovat vaše lyžování. Sportovní lyžař s dobrou technikou a širokými požadavky, milovník agilní jízdy a rychlosti, fajnšmekr lyžování či ten, kdo si chce pořídit swiss made kvalitu pro následný dlouhodobý vztah – to všechno jsou definice lyžařských typů, kteří koupí Stöckli SX rozhodně nesáhnou vedle.


Testovaná délka: 173 cm
Parametry: 119–70–99, R: 16 m
Rocker:Diskuze: Stöckli Laser SX 2020/2021

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Dynastar M-Vertical 88

Cena: 17990 Kč

Atomic Cloud C9

Scott Superguide 88

Cena: 15990 Kč

Salomon MTN 86 Pro

Cena: 14000 Kč