Nordica Dobermann Spitfire 76 Pro FDT 2020/2021 - Test lyží 2020/21 - SNOWtest - SNOW.cz
Domů Testy Test lyží 2020/21 - SNOWtest Nordica Dobermann Spitfire 76 Pro FDT 2020

Nordica Dobermann Spitfire 76 Pro FDT 2020/2021

Test lyží Nordica Dobermann Spitfire 76 Pro FDT 2020/2021
Kategorie: Lyže - sportovní | Značka: Nordica

Kdo nezná Spitfire, jako by nebyl. Vždyť Spitfire byly vůbec první lyže, které zdařile mixovaly vlastnosti obřačky a slalomky a kterým tak často říkáme „crossover“ právě pro překlenutí dvou, na první pohled neslučitelných kategorií lyží. Spitfire jsou na trhu už hezkou řádku let a staly se příkladem vysoce sportovní univerzálky na upravené svahy, která umí od každého trochu a nenutí zákazníka k rozhodnutí, zda obřačku, nebo slalomku.

Co prozradil test:

Od dob, kdy přišly první Spitfire na trh, uteklo hodně vody. Model se však díky své veliké oblíbenosti stále drží v kolekci a každý rok se objevují nové varianty. Letos to je případ modelů označených Pro v šířkách 70 a 76, v užší verzi i v nabídce se závodní deskou Piston. My jsme měli k dispozici širší verzi s oceňovanou deskou Recoil Power Plate, která lyžím umožňuje trochu plynulejší průhyb a v kombinaci s šířkou 76 mm si tak poradí velmi dobře i s měkkým sněhem.
Lyže konstrukčně vycházejí ze závodních modelů GSR a SLR, jen jim chybí karbonové výztuhy „carbon race bridge“. Díky tomu jsou mnohem ohebnější a lépe se přizpůsobují i horšímu terénu. Vyhovují tak poměrně širokému spektru lyžařů od středně pokročilých až po sportovně zaměřené jezdce. Pro experty už budou bohužel trochu měkčí při použití na úplně ledovaté sjezdovce, ale tam ani nemíří. Přesně podle své filozofie umí téměř všechny oblouky. S poloměrem 15 metrů si díky snadnému prohnutí a ovládání lyží užijete i velmi krátké, jejich doménou jsou ale střední oblouky, avšak troufnou si dokonce i na ty delší, byť obřačku stoprocentně zdaleka nenahradí.

Závěr:

Jsou snadno ovladatelné už při středních rychlostech a tam se jim také daří nejlépe. Umí všechno, svého majitele však nebudou nutit k vrcholným výkonům, naopak budou poslouchat na slovo. Můžete se na ně kdykoliv spolehnout, pokud nejsou vaším cílem ty nejvyšší rychlosti a nejdelší oblouky na zledovatělé sjezdovce. Záleží ovšem i na vaší hmotnosti a zvolené délce. Útlý lyžař na testované délce 168 cm si bude lebedit i na tvrdším povrchu, pro těžšího lyžaře už ale budou příliš měkké a měl by volit délku 174 nebo 180 cm.


Testovaná délka: 168 cm
Parametry: 126–76–106, R: 15 m
Rocker:Diskuze: Nordica Dobermann Spitfire 76 Pro FDT 2020/2021

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Dynafit Blacklight 88

Cena: 18200 Kč

Nordica Belle SL

Zag Adret 85

Cena: 19450 Kč

Atomic Backland 86 SL

Cena: 15499 Kč