Blizzard Firebird HRC 2020/2021 - Test lyží 2020/21 - SNOWtest - SNOW.cz
Domů Testy Test lyží 2020/21 - SNOWtest Blizzard Firebird HRC 2020

Blizzard Firebird HRC 2020/2021

Test lyží Blizzard Firebird HRC 2020/2021
Kategorie: Lyže - sportovní | Značka: Blizzard

Závodní DNA a 76 mm pod botou? Zajímavý koncept, který se ale v podobě modelu Firebird HRC velmi vydařil. Na trhu je už od loňské sezóny a mezi sportovními lyžaři, kteří preferují více univerzálnosti právě v podobě širšího středu, si našel mnoho příznivců. Jak se jezdí na letošní verzi?

Co prozradil test:

Lyže HRC mají klasický sendvič složený z dřevěného jádra a dvou titanalů. Navíc disponují technologiemi C-Armor a C-Spine, které v konstrukci lyže využívají všechny dobré vlastnosti karbonových vláken. Zejména podélně a na výšku uložené proužky karbonu velmi pozitivně ovlivňují torzní tuhost lyže, a tedy její držení na tvrdém povrchu.
Čekali jsme allmountain, dostali jsme obřačku s bonusem širšího středu. Ta solidně zvládá vše, nejlépe měkčí a rozbitý povrch, a přesto svoji závodní konstrukci i naladění nezapře. Kromě pomalejšího přehranění, které je logicky dáno právě širším středem, se chová velmi podobně jako komerční obřačky v obdobné délce. Jako bonus máte k dispozici poloměr 15 metrů, který vás pustí i do mnohem kratších oblouků. Delší oblouky zvládá také solidně, ale těžiště její práce je poloměr střední, slušná až vysoká rychlost, při které je stále klidná, a díky standardní camberové konstrukci bez rockeru drží jako přibitá.

Závěr:

Je to lyže pro experty, dobře technicky vybavené jezdce a těžší váhové kategorie. Poctivý crossover, který nahradí obřačku i slalomku a kromě ideálního poloměru vám dává bonus solidní průchodnosti rozbitým odpoledním sněhem. Nic pro tintítka, nic pro pohodové sváteční jezdce. Je přesná, je agilní, ale očekává pevnou ruku. A komu by to bylo málo, může zvolit verzi se závodní deskou Marker WC Piston.


Testovaná délka: 174 cm
Parametry: 126–76–107, R: 15 m
Rocker:

Diskuze: Blizzard Firebird HRC 2020/2021

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Movement Logic 86

Cena: 12890 Kč

G3 FINDr 94

Cena: 19880 Kč