Sjezdové lyže do 71 mm - Stöckli Laser WRT Pro 2022/2023 - SNOWtest 2022/23 - Jakou lyži na pořádně upravenou sjezdovku? - SNOW.cz
Test lyží Stöckli Laser WRT Pro 2022/2023
Kategorie: Lyže - sportovní | Značka: Stöckli

Pamatujete si lyže Stöckli WRT ST? Nabušený hybrid mezi slalomkou a obřačkou byl ještě loni zdaleka ne pro každého dosažitelným vrcholem sportovní nabídky značky. Ovšem to bylo předtím, než přišel nový Laser WRT Pro. A právě ten jsme pro vás testovali letos.

WRT Pro stojí na stejném základu jako WRT ST, ale dostává ještě více ze závodního oddělení značky: třeba závodní skluznice a bočnice RSB (Racing Sidewall Black), které se logicky promítnou i do jízdního projevu lyže. Nejvíce a na první pohled zaujme tzv. topsheet – povrch lyže z přiznaného titanalu (ve slovníku Stöckli technologie Titec Pro), který známe třeba z modelů Stormrider a jehož účelem je mimo jiné snižovat hmotnost lyže a zvyšovat mechanickou odolnost.

Co prozradil test:

Čekali jsme nekompromisní výraz, ale v univerzální délce 172 cm se prokázalo, že vládce kolekce není nikterak krutý a k tomu, aby si udržel moc a přízeň, nepotřebuje hrubou sílu. Má sice svůj silný názor, ale respektuje i individualitu lyžaře. Není třeba se ho bát! Naopak jen osvícená osobnost dokáže zaujmout takové spektrum lyžařů, jako zaujal WRT Pro. Dokonce vygeneroval jednu zamilovanou lyžařku.

Trošku věcněji: V délce 172 cm nabídla svůj potenciál nejen těm nejlepším a nejsilnějším, opěvovali ji nejen chlapci, ale dívky, vedle rychlého středního oblouku dovolovala rádius krátit, čímž zvýšila svůj index zábavnosti. Trvá ale na elementární znalosti techniky jízdy – začátečník zapláče.

„Líbí se mi, že je tvrdá a dobře drží na hraně. Jízda na ní je jako po kolejích. Je poddajná až ve vyšší rychlosti. Dobře jede na zmrzlé trati i v rozbředlém sněhu.“ „Všechno se mi líbilo, skvěle ovladatelná, točí sama. Super na krojený oblouk i smyk. Aktivní i pohodová.“

Závěr:

Unikátní zjev na scéně: super rychlá, přesto empatická, živá a absolutně klidná lyže na upravenou sjezdovku, v délce 172 cm ale umí jezdit i rozvážněji a v překvapivě širokém rozsahu oblouků. Jediné, co vyžaduje, je technika – čím více jí vložíte, tím více radosti vám vrátí.

Testováno týmem testérů SNOW, recenzi zpracoval Petr Socha

Diskuze: Stöckli Laser WRT Pro 2022/2023

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Atomic Backland 95

Cena: 15499 Kč

Kästle RX12 GS

Cena: 23840 Kč

Nordica Enforcer Unlimited 88

Cena: 14490 Kč

Choc JasanSki

Cena: 11300 Kč