Sjezdové lyže nad 71 mm - Wedze Boost 900 STR W 2022/2023 - SNOWtest 2022/23 - Jakou lyži na pořádně upravenou sjezdovku? - SNOW.cz
Test lyží Wedze Boost 900 STR W 2022/2023
Kategorie: Lyže - sportovní | Značka: Wedze

I konstrukci dámského modelu Boost 900R STR tvoří dřevěné jádro se skelným vláknem, mírný rocker ve špičce a i celkové parametry (R 11,9 m při délce 161 cm a šířce středu 68 mm) napovídají, že půjde o svižnou lyži a s chutí zatáčet.

Co prozradil test:

Ovladatelnost, spolehlivost a sportovní charakter – to jsou vlastnosti, které nejvýrazněji vystupují z posudků našich testérek. Snadné ovladatelnosti není složité dosáhnout, ale problémem je ji zkombinovat s výkonností a stabilitou lyže – a to se právě povedlo. Velmi pozitivně bylo totiž hodnoceno také chování v rychlejší jízdě – lyže zůstává klidná i ve vyšších rychlostech. Svůj rychlostní limit samozřejmě nemají tak vysoko jako třeba ryze sportovní modely, ale dámy, pro které je lyžování víc než jen rekreací a které rády krouží po hraně v kratším či středním oblouku na modrých a červených sjezdovkách, je ocení jako zcela dostatečně spolehlivý nástroj.

„Hezky drží v oblouku, snadno se překlápí z hrany na hranu. Překvapivě spolehlivá.“ „Lyže mě velmi mile překvapily snadnou a přesnou ovladatelností. Při jízdě jsou klidné i ve vyšší rychlosti. Jednoznačně jim svědčí krátký oblouk a jízda po hraně.“ „Živá, sportovní lyže, dobře drží na hraně.“

Závěr:

Lyži nejvíce ocení sportovní lyžařky s klidnějším stylem jízdy a drobnější tělesné konstituce pro dynamické lyžování na upravené sjezdovce.

Testováno týmem testérů SNOW, recenze zpracovali Lukáš Vavrda a Michael Turek

Diskuze: Wedze Boost 900 STR W 2022/2023

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Nordica Enforcer Unlimited 88

Cena: 14490 Kč

Dynastar E Lite 9

Salomon S/Max 8

Elan SCX

Lusti MP 74

Cena: 12590 Kč