Sjezdové lyže nad 71 mm - Völkl Deacon 72 2022/2023 - SNOWtest 2022/23 - Jakou lyži na pořádně upravenou sjezdovku? - SNOW.cz
Test lyží Völkl Deacon 72 2022/2023
Kategorie: Lyže - sportovní | Značka: Völkl

Řada Deacon už nějakou dobu patří mezi bestsellery výrobce. Širokopásmová univerzálka na sjezdovku totiž umí mnoho činností až do té míry, že zastoupí i některé specializovanější lyže. Tentokrát jsme testovali novou Deacon 72 – nejvýkonnější model série.

Jádro z kombinace buku a topolu vyztužené karbonem neboli konstrukce vycházející ze závodních modelů tvoří nástroj pro zvlášť sportovní jezdce, ne náhodou je dodáván také se závodní deskou. Při délce 173 cm má R 15,4 m a rocker ve špičce i patě.

Co prozradil test:

Je to ostrá sportovní lyže pro silnější jezdce, kteří se nebojí dominantního nástroje. Možná i díky sportovnímu brusu neodpouští chyby a pro mnohé může být výzvou. Pro některé testéry byla až příliš dominantní, kdo ji ale dokázal zkrotit, nemohl si vynachválit její sportovní potenciál. Primárně vede do středního až delšího oblouku, ale lze zalomit i do kratších oblouků. Sportovně naladěný rebound „nakopává“ a je potřeba na to adekvátně reagovat. Při precizní lyžařské technice se ale Deacon 72 chová přesně tak, jak jezdec od sportovního modelu očekává.

„Ostrá lyže se silným reboundem. Při sebemenším uvolnění tlaku už pruží do dalšího oblouku... Pokud se ale s lyží jezdec sžije, poskytne mu zážitek z velmi agresivní jízdy.“ „Hodně sportovní univerzálka, spíš pro delší oblouky a rychlou jízdu.“ „Umí všechno, co na tvrdé sjezdovce můžete chtít. Velmi sportovní zážitek.“

Závěr:

Jde o velmi výkonnou a poměrně tuhou lyži pro sportovní jezdce s dobrou technikou, kteří se nebojí tvrdého kopce a rychlého tempa. Coby formální univerzálka obstojí v porovnání s mnohými ryze sportovními modely umístěnými ve vyšších patrech firemních kolekcí. Umí střední, delší i kratší oblouk a vyžaduje aktivní interakci – nudu na ní sotva zažijete. Předpokládáme, že po méně agresivním tuningu hran by značně zkrotla a ještě rozšířila portfolio svých obdivovatelů.

Testováno týmem testérů SNOW, recenzi zpracoval Lukáš Vavrda

Diskuze: Völkl Deacon 72 2022/2023

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Atomic Cloud C9

Blossom Xplore 87

Cena: 21690 Kč

Dynafit Blacklight 88

Cena: 18200 Kč

Rossignol Escaper 87 Nano

Cena: 15990 Kč