Sjezdové lyže nad 71 mm - Armada Reliance 82 Ti 2022/2023 - SNOWtest 2022/23 - Jakou lyži na pořádně upravenou sjezdovku? - SNOW.cz
Test lyží Armada Reliance 82 Ti 2022/2023
Kategorie: Lyže - allmountain | Značka: Armada

Titanalem vyztužená allmountain lyže s lehkým přesahem do freeridingu – jde o nejužší model z kolekce Reliance, podobná lyže je k dostání i v šířce 102 mm. Pro zvlášť rychlou a agresivní jízdu pod vedením zkušených lyžařek a lyžařů.

Z testovaného okruhu jde o spíš širší a těžší lyži. To spolu s použitím titanalové výztuhy vzbuzuje očekávání výkonného, tuhého nástroje. Podle výrobce se má nejlépe chovat ve vysokých rychlostech, dobře se ovládat při velkém zatížení.

Co prozradil test:

Výsledky testu se u tohoto modelu téměř shodují s očekáváním – nejlépe se lyže chová pod vedením zkušeného jezdce ve vyšších rychlostech. Ovšem ani pomalejší jízdu preferující testéři neměli problém tuto jinak tuhou lyži v oblouku prohnout a uřídit – jako snadno ovladatelné je hodnotilo 100 % testérů. Stejně tak dostaly rovnoměrné ocenění pro různě dlouhé oblouky, lehce dominovaly ve středním a kupodivu i delším oblouku, ale i krátký oblouk zvládaly s grácií.

Z hodnocení testérů: „Univerzální a nevtíravá lyže, která umí dost na to, aby mohla být tou jedinou. Je spolehlivá a pohodová a poslušná.“ „Perfektně sedí a i se dobře ovládá, jde smýkat a neodporuje. Má dobrou odezvu na různé styly jízdy. Hezky drží.“ „Velmi univerzální lyže, krásně točivá v jakýchkoli podmínkách. Výborná do jarních rozměklých a rozbitých sjezdovek.“ „Svezení na nich bylo velmi pohodlné, protože jsou klidné i ve vyšší rychlosti. Zvládají dobře střední i delší oblouk a přehranění je snadné a rychlé.“

Závěr:

Tužší, univerzální lyže, vhodná i jako jediná lyže pro rychlejší a agresivnější zkušené lyžařky i lyžaře. Jako svou jedinou by ji zvolila téměř polovina testérů, zpravidla z řad těch zkušenějších. Kdo hledá lyži univerzální pro sjezdové lyžování na tvrdém i změklém podkladu a potřebuje dostatečnou oporu ve velkých rychlostech, ale občas si chce i odpočinout a jezdit spíš rekreačně, měl by Reliance 82 Ti vzít v potaz.

Testováno týmem testérů SNOW, recenzi zpracoval Lukáš Vavrda

Diskuze: Armada Reliance 82 Ti 2022/2023

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Ziller/saalbach

2

Jaké lyže???

STELVIO v létě

0

ESTER LEDECKÁ

Latrína

Klínovec: [Středisko]

Lyže pre starnúceho lyžiara

Je technika správná?

Fischer Transalp 90 Carbon

Cena: 17490 Kč

Scott Proguide 96

Cena: 18150 Kč

Atomic Cloud C9

Elan SCX