Sjezdové lyže nad 71 mm - Atomic Redster Q9 Revoshock S 2022/2023 - SNOWtest 2022/23 - Jakou lyži na pořádně upravenou sjezdovku? - SNOW.cz

Atomic Redster Q9 Revoshock S 2022/2023

Test lyží Atomic Redster Q9 Revoshock S 2022/2023
Kategorie: Lyže - allmountain | Značka: Atomic

Ani Atomic není letos na novinky skoupý, na trhu tak můžeme přivítat zcela novou kolekci univerzálních lyží Redster Q. Nahrazuje tak oblíbenou řadu lyží s rozšířeným středem WB a přichází hned s několika benefity, které si přináší ze závodních lyží Redster.

Vlastně to jsou „redstery“. Jen trochu širší a více naladěné na celodenní využití. Celá řada čítá 6 modelů různých šířek a s různými technologiemi. My jsme dostali do testu nejvyšší model Q9, který má pod botou 75 mm.

Stejně jako Redster má Revoshock, unikátní technologii tlumení uvedenou na trh teprve v loňském roce, dřevěné jádro vyztužené titanalem, stejný povrch jako závodní redstery, má dokonce závodní úpravu skluznice. Jen je širší a vyladěný pro „all condition“. To se týká odlišné skladby jádra, měkčího naladění, ale také samotného tvaru lyže, který je schopen se solidně poprat s různými podmínkami. A to prosím bez rockeru se standardní camberovou konstrukcí. A jak se na něm jezdí?

Co prozradil test:

„Nenápadná a klidná síla. Příjemně překvapila“. Slova jednoho z testérů vystihují vše. Lyže zvládají nejlépe střední a mírně vyšší rychlosti, stejně tak střední oblouky. V testované délce 168 cm mají pouhých 13,5 metru poloměru a do krátkých se jim nechce vzhledem k šířce, na dlouhé si ale pořád troufnou. Pokud to s nimi nepřeženete, na pistě drží jako přibité, a čím je podklad měkčí a rozbitější, tím si toho můžete dovolit víc a víc. Vyhovuje jim i pevná a vodivá trať, ale na ranní led to bude chtít něco užšího. Chtě nechtě, šířka bude na úplně tvrdém kopci téměř vždy limitem. A pokud ne, nebudou lyže fungovat v měkčím terénu tak skvěle jako právě Q9.

Závěr:

Pro mnoho lyžařů může být tohle opravdu ten pravý univerzál na celý den. Není potřeba brzy vstávat, protože Q9 udělají manšestr i z rozježděné pisty. S rostoucí délkou se navíc jejich dovednosti v rychlosti i na tvrdém podkladu budou posouvat k lepšímu. Pokud jste sportovně zaměření a chcete vydržet na kopci celý den, zároveň však bez jízdních kompromisů, je Q9 dobrá volba.

Diskuze: Atomic Redster Q9 Revoshock S 2022/2023

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Rossignol Escaper 87 Nano

Cena: 15990 Kč

Zag Adret 85

Cena: 19450 Kč

Stöckli Edge FT