Blizzard Thunderbird R15 2022/2023

Test lyží Blizzard Thunderbird R15 2022/2023
Kategorie: Lyže - sportovní | Značka: Blizzard

Vysoce sportovní kolekce rakouské značky osloví všechny milovníky řezaných oblouků a velkých rozsahů. Model R15 je, pomyslně a geometricky, uprostřed této designově velmi zdařilé řady, která vloni nahradila dlouholetou sérii Quattro. Jeho jízdní vlastnosti tomu naprosto přesně odpovídají.

Lyže mají dvě titanalové vrstvy a jsou postaveny na dřevěném jádru, to není nic neobvyklého a nic jiného v této kategorii ani nečekáme. Toto jádro je však velmi specifické – výrobcem nazvané Trueblend Piste Woodcore. Jde o kombinaci a unikátní poskládání dřevin (buku a topolu). Ve středu lyže je jádro tužší a s větší hustotou a směrem ke špičce a patě lyže je zase pozvolna měkčí. Další zajímavostí je karbonová výztuha (Active Carbon Armor), která je velmi citlivě a designově „přiznaná“ a kromě vylepšení flexe a reboundu tlumí také vibrace. Tato technologie vychází ze závodního oddělení a řady Firebird. Vloni jsme měli možnost si poprvé vyzkoušet řadu Thunderbird. Překvapila příjemně. Letos jsme doufali, že to minulý rok nebyl jen sen a že se nám pod nohy dostává opět technologiemi nabitý a zároveň designově velmi zdařilý sportovní nástroj. A je tomu tak.

Co prozradil test:

Pocit asi jako když dojíš výborné jídlo a chceš ještě trochu. Nebo se těšíš, až do té restaurace znovu přijdeš. Výborná chuť, kterou si chceš pamatovat. S trochou nadsázky lze takto popsat pocity našich testérů. Zkoušeli jsme krátké oblouky, pak delší, zrychlovali, hledali limity. A ono to pořád fungovalo. Lyže pracovala, poslouchala, jela tak, jak jsme chtěli. Konstruktéři v rakouském Mittersillu zaslouží velkou pochvalu. Thunderbird je zážitek.

Závěr:

Pro kluky, pro holky, pro menší, pro větší, pro střízlíka i pořádnou horu lyžařských svalů. Limitem je lyžař samotný, respektive jeho dovednosti a možnosti. Aby platilo vše výše zmíněné a lyžař si jízdu užil na maximum, chce to mít trošku sportovního ducha. Lyžím musíte ukázat, že máte kuráž a že do toho jdete naplno. Thunderbird R15 vám vaši odvahu mnohonásobně vrátí.

Testováno týmem testérů SNOW, recenzi zpracoval Michael Turek

Diskuze: Blizzard Thunderbird R15 2022/2023

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Kästle TX87

Cena: 21190 Kč

Nordica Enforcer Unlimited 88

Cena: 14490 Kč

Elan Ripstick Tour 88

Cena: 17990 Kč

Dynastar M-Tour 90

Cena: 15590 Kč