Test lyží Lusti LP 76 2022/2023
Kategorie: Lyže - sportovní | Značka: Lusti

V souvislosti s řadou LP (Ladies Performance) můžeme již směle hovořit o osvědčené klasice žacléřského výrobce. Lusti LP 76 v testované délce 155 cm je sportovní dámská lyže, která svou konstrukční koncepcí míří do kategorie všeumělek – ráno na tvrdší pistě říznou kratší a střední oblouky, excelují po odměku, ale nezklamou ani později odpoledne v rozježděném a nerovném jarním terénu.

Co se konstrukce týká, máme v tomto případě tu čest s klasickým sendvičem postaveným na jednosměrné speciální překližce ze smrku a buku, jako je tomu u většiny sportovních sjezdovkových modelů značky. Jestli je jádro pomyslným srdcem lyže, pak nosná vrstva tvoří její kostru. V tomto případě je lyže zkonstruovaná s jednou titanalovou a prepregovou vrstvou nad jádrem a dvěma prepregovými triaxiálními skelnými lamináty umístěnými pod jádrem u skluznice.

Co prozradil test:

Univerzálnost a krása pro všechny slečny a dámy – tak by zněla stručná, ale vše odpovídající charakteristika. Model se 76 milimetry pod botou je dnes již allmountain/piste standardem, takže ve spojení s osvědčenou konstrukcí proto nebylo překvapením, že: Nezklamou v žádných podmínkách. Jsou agilní a přesné na tvrdším ranním manšestru (na hodně tvrdém vyžadují trochu pozornosti – přeci jen už nejsou nejužší). O to víc zase potěší v odpoledním rozbitém sněhu. Pod vedením středně vyspělých anebo zkušených lyžařek budou odvádět spoustu kvalitních oblouků různého typu. Lyže snadno točí, je intuitivní, hravá a nejlépe jí vyhovuje střední rychlost a krátký nebo střední rádius – což samozřejmě zásadně ovlivňuje konkrétní délka.

Závěr:

Skvělá univerzálka, která potěší všechny lyžařky nejen svými skvělými sjezdovými vlastnostmi, ale i elegantním holčičím designem. Model cílí na všechny sportovní a ambiciózní dámy, které vědí, že lyžovat umí, a čekají od lyží široký rozsah schopností, spolehlivost a jistotu ve všech typech sněhu.

Testováno týmem testérů SNOW, recenzi zpracoval Michael Turek

Diskuze: Lusti LP 76 2022/2023

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy