Sjezdové lyže do 71 mm - Fischer RC4 Worldcup SC 2022/2023 - SNOWtest 2022/23 - Jakou lyži na pořádně upravenou sjezdovku? - SNOW.cz

Fischer RC4 Worldcup SC 2022/2023

Test lyží Fischer RC4 Worldcup SC 2022/2023
Kategorie: Lyže - závodní | Značka: Fischer

Černožlutý evergreen rakouského výrobce. Vysoce sportovní nástroj cílí na velmi dobré lyžaře, kteří upřednostňují krátké oblouky.

Je to klasický sendvič, který od takovéto lyže očekáváme. O velmi sportovní flexi v průhybu a stabilní torzní tuhost se starají dvě nosné vrstvy titanalu. Mezi nimi je pak, kromě dřevěného jádra z topolu a buku, umístěna i vrstva karbonu a skelných vláken, výrobcem nazvaná Diagocarbon/fiber, která má dodat celému konceptu ještě lepší jízdní vlastnosti a tlumit vibrace.

Co prozradil test:

Hned na začátku prozradíme, že kdo hledá krotkou univerzálku, musí se porozhlédnout jinde. Tohle náčiní si žádá vysokou dávku temperamentu svého uživatele, včasné zahajování oblouků a dostatek kuráže. Jedná se o jeden z vrcholných modelů slalomek značky Fischer. Nad nimi najdeme v kolekci už jen a pouze model RC4 WorldCup SL.

Jízdní vlastnosti naplno odpovídají označení SC. Jedná se o nekompromisní zbraň, pro ostré krátké oblouky, která si svůj přídomek SC víc než právem zaslouží. Klasický camber, který vyžaduje dynamiku v každém oblouku a svého uživatele nenechá moc oddechnout či lelkovat. Námi testovaná verze byla osazena měkčí kombinací desky M-Track a „normálním“ vázáním do DIN 12. Komu by byla tato kombinace málo, může sáhnout po konstrukčně stejné lyži, ale dodávané s tvrdší kombinací desky a vázání (RC4 WorldCup SC Pro M/O-Plate).

Závěr:

I když se stále jedná o komerční „odladěnou“ slalomku, musíme rádi přiznat, že tohle byla jízda. Lyže nemají v krátkém řezaném oblouku limit – tím je jedině jezdec sám. Perfektně vyladěný koncept s pouhými 66 milimetry pod botou pro velmi sportovní lyžaře nebo masters závodníky. Je to prostě slalomka, jak má být, a kdo hledá ryzí zážitek z pocitu jízdy po hraně, na ní ho najde.

Testováno týmem testérů SNOW, recenzi zpracoval Michael Turek

Diskuze: Fischer RC4 Worldcup SC 2022/2023

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Scott Proguide 89

Cena: 17350 Kč

OCB FCTR W149

Dynastar M-Tour 99

Cena: 20990 Kč

Dynafit Blacklight 88

Cena: 18200 Kč

Hagan Core 84 Lite