Test lyží Dynastar E Lite 9 2022/2023
Kategorie: Lyže - sportovní | Značka: Dynastar

Řada E Lite je koncipována na míru pro něžné pohlaví. Zatímco loni jsme úspěšně testovali mírně širší a překvapivě výkonný allmountain E Lite 7, letos jsme dostali do testu nejvyšší model holčičí kolekce, E Lite 9.

Model vychází ze závodní řady Speed a je určen pro velmi sportovní lyžařky. Na první pohled to dokonce vypadá, že konstrukce lyží je totožná s testovanými slalomkami Speed Omeglass Master. Najdeme tady stejné hybridní jádro z topolového dřeva, technologii V-Tech, sendvičovou konstrukci s přiznanými bočnicemi i mírný rocker ve špičce pro snadnější zahájení. Jsou osazeny stejným vázáním a v podobných délkách mají i blízkou hmotnost. Zdá se, že tentokrát nemáme co do činění s ultralehkou dámskou lyží, ale s plnohodnotným sportovním náčiním zaměřeným na výkon, a to vše v dámském designu.

Co prozradil test:

Jejich jízdní projev a výkonnostní potenciál určuje vedle konstrukce hlavně délka, která vyžaduje zejména střední a kratší poloměry oblouků. Na dlouhé rádiusy jsou už příliš krátké a příliš vykrojené – v testované délce 155 cm mají pouhých 11 metrů poloměru. Obecně toho ale E Lite 9 umí opravdu hodně, jsou příjemně ohebné, snadno ovladatelné, k tomu ale solidně tuhé v torzi, což je mix vlastností, jež ocení zejména technicky vybavené sportovní lyžařky, které nejen pokukují, ale skutečně jezdí na hranách. Absenci titanalové vrstvy pocítí až nejnáročnější sportovní uživatelky zvyklé na sportovní lyže vyšších řad. E Lite jsou navíc díky velmi úzkému slalomovému středu mimořádně agilní a hravé, tíhnou k jízdě po hraně, přičemž logicky excelují na kvalitně upraveném povrchu, kde baví velmi rychlým přehraněním a solidním gripem na hraně.

Závěr:

Jejich cílovou skupinou jsou dámy, které mají ambice sportovně a technicky lyžovat, ale přitom chtějí dámskou lyži. Konkrétně v délce 155 cm je lyže skvěle vyladěna pro dynamickou jízdu na hraně v krátkých obloucích, nabízí vysokou míru agility, ale neprotestuje ani při klidnějším lyžování. A dá se očekávat, že delší varianty budou ještě rychlejší a výkonnější.

Testováno týmem testérů SNOW, recenzi zpracoval Ondřej Novák

Diskuze: Dynastar E Lite 9 2022/2023

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Armada Locator 88

Cena: 17390 Kč

Atomic Backland 85

Cena: 12799 Kč

Blizzard Zero G 084 Approach

Cena: 12499 Kč