Sjezdové lyže do 71 mm - Atomic Cloud C12 Revoshock C 2022/2023 - SNOWtest 2022/23 - Jakou lyži na pořádně upravenou sjezdovku? - SNOW.cz

Atomic Cloud C12 Revoshock C 2022/2023

Test lyží Atomic Cloud C12 Revoshock C 2022/2023
Kategorie: Lyže - sportovní | Značka: Atomic

Označení Cloud funguje v rámci značky Atomic už dlouho a jednoznačně – cílí na dámy. My tentokrát testovali model Cloud C12, který je vybaven novou technologií tlumení vibrací Revoshock C.

O modelech Cloud Atomic tvrdí, že jsou to nejprodávanější dámské lyže všech dob. C12 je druhým nejvyšším modelem řady, už z pohledu na základní konstrukce jde o poctivou lyži s titanalem a bez rockeru, která chce patrně oslovit ambiciózní lyžařky s dobrou technikou. Je osazena tlumením Revoshock C, což je oproti ocelové variantě S adaptace s karbonem, který je pružnější. Jak se líbila našim testérkám?

Co prozradil test:

Zatímco mnoho dámských lyží se poněkud podbízí, aby snad křehké lyžařky svými nároky nezaskočily, Cloud C12 se ukázala jako silná osobnost, která nemá zapotřebí nikoho rozmazlovat. Vyžaduje slušnou techniku a mnohdy i určitou rychlost k tomu, aby pracovala optimálně. Zato i v hodně sportovním režimu nabízí jízdní klid a skvěle tlumí vibrace. V testované délce 161 cm se ukázala jako velmi univerzální a zaměřená spíše na střední a delší než na krátký oblouk. Její hlavní doménou – dost možná i kvůli sportovní brusu – byla jízda na hraně, kde lyže oslňovala nejvíce. Výběr z komentářů testérek: „Na dámskou lyži je dostatečně tvrdá, svědčí jí vysoká rychlost a dlouhý oblouk.“ „Perfektně sedí na svahu, naprosté pily při rychlejší jízdě, vyzývají k akci. Je dost tvrdá, vyžaduje sílu a razanci, tedy hodně práce.“ „Když jedeš, co chce, tak se na ni můžeš spolehnout.“ Neurazila ani muže: „Co jsem nezvládl sám, uhrála lyže za mě.“

závěr:

Jistá a spolehlivá lyže, která nejvíce nabídne sportovním a aktivním lyžařkám s dobrou technikou a ambicemi jezdit zejména svižné řezané oblouky. Naopak pro slabší lyžařky už může být příliš dominantní, podobně pro drobnější dámy, které mohou sáhnout o délku níže. Nejlépe bude fungovat na upravených tratích v nižších stupních rozježdění, ve středních a delších obloucích a ve vyšší rychlosti. Její nikoli primárně dámský jízdní projev demonstruje i poměrně strohým designem, který si můžete doladit sladěnými holemi, botami a přilbou.

Testováno týmem testérů SNOW, recenzi zpracoval Petr Socha

Diskuze: Atomic Cloud C12 Revoshock C 2022/2023

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Stöckli Laser SL

Blossom N°1 SL

Movement Session 85

Cena: 17290 Kč