Sjezdové lyže do 71 mm - Blossom N°1 SL 2022/2023 - SNOWtest 2022/23 - Jakou lyži na pořádně upravenou sjezdovku? - SNOW.cz
Test lyží Blossom N°1 SL 2022/2023
Kategorie: Lyže - sportovní | Značka: Blossom

Vysoce sportovní kolekce rakouské značky osloví všechny milovníky řezaných oblouků a velkých rozsahů. Model R15 je, pomyslně a geometricky, uprostřed této designově velmi zdařilé řady, která vloni nahradila dlouholetou sérii Quattro. Jeho jízdní vlastnosti tomu naprosto přesně odpovídají.

Blossom N°1 SL konstrukčně vychází ze závodní slalomky (dřevěné jádro, dva titanaly…), jen poskytuje méně radikální profil. Ovšem méně radikální pořád znamená celkem radikální, 67 mm pod botou už není běžný parametr ani u komerčních slalomek. Na druhou stranu jsme měli k dispozici tu nejdelší variantu 171 cm, čímž se interval teoretické dovednosti lyže značně rozšířil.

Co prozradil test:

Delší slalomky jsou, co se týče konceptu, tak trochu zapomenutým klenotem. Často se stávají širokopásmovými lyžemi s nadstandardním obsahem výkonu a hravosti. Přesně jako N°1 SL. „Za mě je to sportovní univerzálka, klidná, určitě ne se závodní ambicí, ale příjemná pro ty, kteří nechtějí jednostrannou slalomku, přesto si občas zamydlí krátké oblouky,“ popisuje své pocity jeden redakční insider. „Super hravá, přitom poměrně univerzální, vysoký pocit spolehlivosti a dostatek výkonu. Je velmi pěkně vyladěna,“ dodává další. A nakonec dáma: „Je velmi snadno ovladatelná. Umožňuje rychlé a přesné přehranění. Dominuje ve středně dlouhém oblouku, nikoliv v krátkém, jak bych od slalomky čekala. Přesto byla jízda na těchto lyžích příjemná a zábavná.“ Jen pozor: méně vyježdění lyžaři je ocenit nedokázali. Je to lyže pro ty, kdo umí rutinně po hraně.

Závěr:

Pokud chcete slalomky, sáhněte po kratší variantě. Pokud chcete univerzálky s vysokým výkonem a širokými schopnostmi, berte tyto 171cm. Je to skvělá lyže na tvrdý a klidně i prudký kopec, umí jezdit rychle, nejraději střední, ale i delší či kratší oblouky, velmi pobaví, přitom je dostatečně předvídatelná. A pozor – padl i názor, že může hrát roli jediné lyže pro veškeré sjezdovkové lyžování. S jistým omezením pro rozměklé trati s ním musíme souhlasit.

Testováno týmem testérů SNOW, recenzi zpracoval Petr Socha

Diskuze: Blossom N°1 SL 2022/2023

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Stöckli Laser SL

Blossom N°1 SL

Movement Session 85

Cena: 17290 Kč