Test lyží Elan Amphibio 18 Ti2 2022/2023
Kategorie: Lyže - allmountain | Značka: Elan

Pro Elan již tradiční řada lyží s asymetrickým rockerem (tedy rozlišením pravé a levé lyže) má letos nejvyšší, královský model s označením 18 a dvojitou titanalovou výztuhou. Asymetrický rocker má usnadnit přehranění a zlepšit stabilitu lyže. Svou tuhostí (tu zvyšuje i předmontovaná deska pod vázání Fusion X Freeflex) a plynulou pružností jsou lyže zacíleny na sportovní jízdu pod vedením lyžařů-expertů, kteří se nebudou bát rozjet a využít potenciál zabudovaných technologií i ve vysokých rychlostech.

Příjemná a dobře ovladatelná lyže na dobře upravené sjezdovky, kterou by si celá polovina testérů pořídila jako svou jedinou lyži. Tuhost vyhovuje jak silnějším a agresivnějším jezdcům, tak i těm rekreačnějším, nejlépe jí sedí střední oblouky (což je v souladu s parametrovým určením této allmountain lyže), ale ani do dlouhých a krátkých extrémů se nepříčí poskládat. Nejspokojenější na ní byli pokročilí až velmi zdatní lyžaři ve středních rychlostech – celkově lyži hodnotíme jako umírněnou, ale výkonnou pro rekreační až sportovní lyžování. Pro kvalitní zážitek z manšestru vhodné i jako jediné lyže, méně jistá je v rozměklém terénu, ale díky asymetrické konstrukci dokáže i efektivně kličkovat mezi nahrnutými hromadami mokrého sněhu – jen už to není tak bezstarostné jako jízda po manšestru.

Co prozradil test:

„Pohodová lyže, pěkný střední až delší oblouk, klidná jízda.“ „Hlavními přednostmi lyže je univerzálnost, hravost a vyváženost. Je to fajn univerzálka, bez větší námahy hezky zkracuje oblouk.“ „Dá se na ni spolehnout, nezklame, při jízdě je předvídatelná.“ „Dobré lyže, pokud bych měl mít jen jedny, uvažoval bych právě o těchto.“

Závěr:

Tužší, ale přitom příjemně pružná lyže, která adekvátně odpovídá na zatížení. Vhodná především na dobře upravené sjezdovky, kde poslouchá jezdce a umožňuje klidnou, harmonickou jízdu. Zajímavá volba jako univerzální jediná lyže pro upravené tratě.

Testováno týmem testérů SNOW, recenzi zpracoval Lukáš Vavrda

Diskuze: Elan Amphibio 18 Ti2 2022/2023

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Stöckli Laser MX

Zag Adret 85

Cena: 19450 Kč

Stöckli Edge 88