Sjezdové lyže do 71 mm - Rossignol Hero Elite ST Ti 2022/2023 - SNOWtest 2022/23 - Jakou lyži na pořádně upravenou sjezdovku? - SNOW.cz

Rossignol Hero Elite ST Ti 2022/2023

Test lyží Rossignol Hero Elite ST Ti 2022/2023
Kategorie: Lyže - sportovní | Značka: Rossignol

Slalomky Hero Elite ST Ti nepatří v kolekci francouzského Rossignolu mezi žádné nováčky. Ale každý rok přináší drobné vylepšení, novou technologii či odvážný design. Jaké jsou letos?

Hero Elite ST Ti patří mezi nejvýše postavené sportovní lyže pro běžné smrtelníky. Můžete si samozřejmě pořídit i modely s označením Master, na kterých už najdete závodní desky a konstrukce z opravdových závodních lyží. Historicky ale víme, že na sportovních lyžích s označením Elite je lyžování čistá radost, leccos odpustí, ale přitom dokážou být pěkně svižné a zároveň spolehlivé.

Hero Elite mají celodřevěné bukové jádro vyztužené dvěma vrstvami titanalu, ale hlavně technologii LCT, kterou můžeme na sportovních lyžích Rossignolu vídat už několik let. LCT znamená „Line Control Technology“ a jedná se o proužek titanalu obalený z obou stran měkkým gumovým materiálem a vložený vertikálně do dřevěného jádra po celé délce lyží. Kromě zlepšení torzní tuhosti eliminuje vibrace, a přispívá tak k lepšímu a klidnějšímu přehranění lyží.

Co prozradil test:

Na slalomku je Hero Elite ST Ti opravdu velmi klidná a chová se spíše jako velmi dobrá sportovní univerzálka. Kromě krátkých oblouků si na nich bez limitu užijete i rychlou jízdu ve středním poloměru. Nestačí pouze na dlouhé oblouky, ale to je vzhledem k jejich zaměření a vykrojení zcela logické. Při jízdě jsou velmi klidné, snadno se ovládají i díky mírnému rockeru ve špičce, který usnadňuje zahájení oblouků. Nejlépe se jim daří na tvrdším povrchu a upraveném povrchu, poradí si i s mírně rozbředlým odpoledním sněhem, ale na rozbité sjezdovce už je limituje úzký střed 68 mm. Na nekompromisním ledu už zase mírně naráží na limity své přátelsky a univerzálně naladěné konstrukce v kombinaci s měkčí deskou pod vázáním.

Závěr:

Palec nahoru. Je to skvělá univerzálka s obrovským přesahem mimo své slalomové zaměření. Vyhovovat bude středně těžkým nebo dobře technicky vybaveným jezdcům, kteří preferují kratší poloměry, ale zároveň netouží po agresivní úzkoprofilové zbrani.

Testováno týmem testérů SNOW, recenzi zpracoval Ondřej Novák

Diskuze: Rossignol Hero Elite ST Ti 2022/2023

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Blizzard Zero G 85

Lusti LP 76

Cena: 11190 Kč

Stöckli Edge FT

Black Crows Camox

Cena: 19590 Kč

Lusti Tour Performance 88

Cena: 17999 Kč

Fischer Transalp 86 Carbon

Cena: 16990 Kč