Sjezdové lyže nad 71 mm - Armada Reliance 82 C 2022/2023 - SNOWtest 2022/23 - Jakou lyži na pořádně upravenou sjezdovku? - SNOW.cz
Test lyží Armada Reliance 82 C 2022/2023
Kategorie: Lyže - allmountain | Značka: Armada

O něco měkčí sestřička testované Reliance 82 Ti s podobnými parametry, testována v kratší délce. Měkčí jádro s karbonovými výztuhami, místo titanalových, lyži posouvá od expertních lyžařek spíš k těm středně náročným.

Z konstrukce se dá usuzovat, že by lyže měla být hravější a živější a neměla by vyžadovat tolik úsilí – zkrátka má jít o pohodovější a nenáročnější mladší sestřičku Reliance s titanalem. Kromě toho jsou také o něco lehčí.

Co prozradil test:

Lyže je to velmi agilní, hravá a neposedná – už v malých rychlostech lyžařky vybízí k aktivnímu točení. Samozřejmě tíhne ke kratším obloukům, jak určuje její nevelká délka. Nižší hmotnost i její celkový charakter odpovídá potřebám drobnějších jezdců a samozřejmě hlavně jezdkyň. Je velmi zábavná a hravá, nadprůměrně živá, ale přitom podřízená a zcela dostatečně klidná. Krátký oblouk testéři kvitovali ve všech druzích terénu, od pevnější (samozřejmě ne ledové) trati po změklé muldy, mezi kterými aktivně prokličkuje. Líbil se i jemný, ale poutavý design.

Z hodnocení testérů a testérek: „Krátký, rytmický oblouk, živá, hravá lyže.“ „Absolutně snadno se ovládá. Dělá přesně, co chci. Otočí se na pětníku.“ „Lyže je velmi snadno ovladatelná. Umožňuje rychlé a snadné přehranění. Dominuje v krátkém oblouku a točí už v malé rychlosti. Zvládne ale i střední oblouk. Lyže je lehká, což je pro ženy výhodou.“ „Pohodlná allmountain lyže na celý den do všech druhů terénu.“ „Jako jediná lyže by pro mě byla příliš jednostranná, tlačí mne do krátkých oblouků. Líbí se mi zajímavý design.“

Závěr:

Rekreační univerzálka pro drobnější jezdce a především jezdkyně, kteří rádi sází jeden oblouk za druhým a nechají se tak lyží vést do kratšího oblouku – v testované délce zajímavá volba pro lyžaře preferující krátké oblouky, přitom hledající širší a univerzálnější lyži, na které si mohou užít lyžování i na ne úplně dokonale upravené sjezdovce. V delších variantách se jistě bude stávat univerzálnější a použitelnou pro širší okruh lyžařů jako vysoce zábavná univerzálka.

Testováno týmem testérů SNOW, recenzi zpracoval Lukáš Vavrda

Diskuze: Armada Reliance 82 C 2022/2023

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Kästle TX87

Cena: 21190 Kč

Black Crows Mirus cor

Cena: 21590 Kč

Atomic Backland 86 SL

Cena: 15499 Kč