Sjezdové lyže nad 71 mm - Black Crows Camox 2022/2023 - SNOWtest 2022/23 - Jakou lyži na pořádně upravenou sjezdovku? - SNOW.cz
Test lyží Black Crows Camox 2022/2023
Kategorie: Lyže - allmountain | Značka: Black Crows

Velmi široká lyže s dlouhým poloměrem přináší kus moderního freeride a freestyle lyžování na sjezdovku. Cílí na lyžaře, kteří chtějí mít kdykoliv možnost vyjet do terénu nebo parku, ale nechtějí slevit z požadavků na jízdu na sjezdovce.

Camox velmi zřetelně vychází z freeridových modelů značky, ale díky topolovému jádru se středním classic camberem se už řadí mezi allmountain modely. S šířkou středu 97 mm stále směřuje spíše mimo sjezdovku, což podtrhuje i progresivně měkká špička a pata, díky které lyže v hlubokém sněhu lépe vyplave na povrch. Rádius 20 metrů (při testované délce 180,4 cm) slibuje radost z delších oblouků a rychlejší jízdy.

Co prozradil test:

Vyvážená, velmi klidná lyže, která zvlášť ve vyšších rychlostech, ale i v kratších obloucích, pokud se jí poskytne dostatečná kinetická energie, poměrně dobře (ač ne dogmaticky) drží na hranách. Z freeridového lyžování si přináší kromě šířky také výraznější rocker ve špičce i patě, z freestylového potom twintip a posun montážního bodu vázání dopředu – zejména ten jí dává netradiční charakter a lyžař se na novou geometrii musí přenastavit. Je jakýmsi hybridním nástrojem, univerzálkou pro toho, kdo chce lyžovat na sjezdovce, ale hlavně v případě lákavých podmínek vyjet vedle nebo do parku. Samotnou lyži hodnotili testéři při jízdě na sjezdovce jako klidnou, dostatečně snadno ovladatelnou, nejlepší na upravené, ale měkčí trati.

„Příjemně vyvážená sjezdová lyže, která načichla freeridem. Vhodná na celodenní ježdění třeba pro tatínka, který, když uvidí pěkný žlab, může do něj hned vjet. Na sjezdovce trochu méně agilní, déle jí trvá přehranění, ale při jízdě velmi klidná.“ „Vzhledem k délce a šířce překvapivě točivá lyže, vhodná i pro lyžování v českých horách.“

Závěr:

Camox efektivně kombinuje vlastnosti parkové, freeridové a sjezdové lyže, a proto ji ocení zejména všestranně založení lyžaři, kteří chtějí mít univerzální nástroj pro všechny zmíněné druhy jízdy – typicky to mohou být instruktoři lyžování nebo tatínci, kteří si místo obědové pauzy vyrazí do parku nebo offpistu.

Testováno týmem testérů SNOW, recenzi zpracoval Lukáš Vavrda

Diskuze: Black Crows Camox 2022/2023

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Atomic Cloud C9

Blossom Xplore 87

Cena: 21690 Kč

Dynafit Blacklight 88

Cena: 18200 Kč

Rossignol Escaper 87 Nano

Cena: 15990 Kč