Sjezdové lyže do 71 mm - Blizzard Phoenix R14 Pro 2022/2023 - SNOWtest 2022/23 - Jakou lyži na pořádně upravenou sjezdovku? - SNOW.cz

Blizzard Phoenix R14 Pro 2022/2023

Test lyží Blizzard Phoenix R14 Pro 2022/2023
Kategorie: Lyže - sportovní | Značka: Blizzard

Dámská lyže s konvenčními tvary (full camber) a nenápadným tmavým designem. Spíš kratší rádius by měl lyžařkám pomáhat do uzavřenějších oblouků. Dřevěné jádro Trueblend Piste se dvěma vrstvami titanalu a karbonovým tlumením vibrací předznamenává, že jde o poctivou a výkonnou sportovní lyži.

Rádius pro střední oblouky a velmi tuhá konstrukce určuje tuto lyži pro velmi zkušené lyžařky a jejich požadavek na výkon, při respektování univerzálního zaměření lyže. Jde o top model dámské kolekce značky Blizzard.

Co prozradil test:

Samozřejmě zásadním parametrem lyže je její délka. Lyže se 155 cm tak osloví zejména drobné lyžařky, jak se shodly i naše testérky. Cílovou skupinou lyže jsou zejména sportovní lyžařky, které vědí, jak se na lyže správně postavit. Testovaná délka se nejlépe projevila při středně rychlém lyžování na upravené, pevné trati, a přestože umožní zajet takřka všechny druhy oblouků, nejlépe se chová v krátkém a středním. Poměrně velká tuhost, kterou dodávají ony dva titanalové pláty, je pro dámské lyže nezvyklá, ale právě ona dodává lyži nový potenciál a umožňuje snadné a bezpečné ovládání i ve vyšších rychlostech a pod větším tlakem. Lyže naslouchá potřebám lyžařky a plní její přání, a to velmi poslušně a okamžitě, aniž by ztratila něco z vlastní živosti a svého klidu. „Přesto, že je to dámská lyže, je poměrně tvrdá a jede klidně na upravené i neupravené sjezdovce. Snadné přehranění, dobré vedení, rychlá a svižná jízda ve středním i krátkém oblouku.“ „Je hravá, rychle reaguje a je velmi zábavná.“ „Dobře drží stopu, je stabilní i při agresivnější jízdě.“

Závěr:

Designem dámské lyže, projevem ale klidně unisex. Uspokojí i náročné sportovní lyžařky, které jsou zvyklé jezdit na poctivých sportovních lyžích. Vedle sportovního výkonu ale umí přepnout i na jemnější vibrace a stát se džentlmenským společníkem na celý den.

Testováno týmem testérů SNOW, recenzi zpracoval Lukáš Vavrda

Diskuze: Blizzard Phoenix R14 Pro 2022/2023

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Dynastar E Lite 9

Stöckli Edge FT

Kästle TX93

Cena: 21190 Kč

Skitrab Ortles 90

Kästle TX93

Cena: 21190 Kč