Test lyží Sasci Slim 2021/2022
Kategorie: Lyže - univerzální | Značka: Sasci

V loňské sezóně se na českém trhu objevila zbrusu nová značka. Nenápadný a neotřelý design a tradiční konstrukce, které vychází z prověřených Lusti, přesto jsou však krapet pozměněny a vyladěny s cílem ještě vyšší spokojenosti uživatele. Tak bychom mohli ve zkratce popsat značku Sasci, která dostala jméno podle svého majitele Jana Satrapy. Do letošního testu jsme dostali dámskou novinku Slim.

Slim mají lehké dřevěné jádro z kombinace smrku a buku, které je vyztuženo pouze jedním plátem titanalu a triaxiálním laminátem. Lehký rocker ve špičce by měl usnadnit zahájení oblouků a 72 mm pod botou zase zaručuje solidní prostupnost terénem a zároveň sportovnější přehranění.

Co prozradil test:

V testované délce 157 cm mají necelých 16 metrů poloměru, což by se na první pohled mohlo zdát jako příliš. Ale je potřeba vzít do úvahy jejich měkčí flexi a hned tu máme pravý opak. Testérkám seděly lyže nejvíce v krátkých a středních poloměrech, naopak pro dlouhé oblouky už je považovaly za příliš vykrojené. Sasci Slim jsou nejlepší ve střední rychlosti, případně i v pomalejším tempu, kde dobře poslouží i začátečnicím, byť jsou určeny spíše pro středně pokročilé až sportovní lyžařky. Každopádně se velmi snadno ovládají a zároveň jsou poměrně živé, pokud jim dáte prostor.

Závěr:

Slim jsou velmi povedené všeumělky, ze kterých lze vymáčknout mnohem víc, než by se na první pohled mohlo zdát. Dámy se sportovními ambicemi asi budou mířit jinam a poohlédnou se v kolekci Sasci po delších a sportovnějších variantách, jako je třeba model Velo. Slim jsou velmi snadno ovladatelné lyže, které si nemohly naše testérky vynachválit třeba i v rozbitém terénu nebo při špatné viditelnosti, ale dokážou se chovat i sportovně, mají rebound, který nevytrestá ani drobné lyžařky, a když umíte trochu více lyžovat, budete se na nich navíc velmi dobře bavit.

Testováno týmem testérů SNOW, recenzi zpracoval Ondřej Novák

Diskuze: Sasci Slim 2021/2022

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy