Sjezdové lyže nad 71 mm - Kästle MX75 2022/2023 - SNOWtest 2022/23 - Jakou lyži na pořádně upravenou sjezdovku? - SNOW.cz
Test lyží Kästle MX75 2022/2023
Kategorie: Lyže - allmountain | Značka: Kästle

Kästle řady MX vždycky udivovaly spojením terénních schopností s čistým a vysoce sportovním projevem, přitom neustále procházejí nenápadným evolučním vývojem. Jak se nám líbily letošní MX75?

Řada MX oslovuje zejména zkušené lyžaře, aby je zavedla nejen pouze na upravenou sjezdovou. MX75 jsme měli v délce 172 cm, která nese inovativní eliptický rádius pro univerzální oblouk (15 m). Dostatečnou tuhost má zajistit dřevěné jádro z topolu a buku, skelná vlákna a titanalová výztuha. Jak již praví tradice značky, špička je viditelně odlehčená (Hollowtech) a po obvodu zpevněná karbonem. Znalce těší klasická sendvičová konstrukce s běžným camberem.

Co prozradil test:

Tibus MX 75 působí již na první pohled jako osobnost. Elegantní design s nízkou konzervativní stavbou vyvolává respekt ještě před tím, než se rozjedete. A radost se ještě prohloubí, pokud se dáte do pohybu. „Příjemná, živá univerzálka, na které si užije i zkušenější jezdec.“ „Dobře funguje ve flexi, hezky se prohne, přitom se nekroutí.“ „Pohodová, a přitom sportovní a stabilní univerzální lyže.“

Testéři si dále pochvalovali zejména stabilitu a živost. Spokojení na ní byli i velmi zkušení jezdci, kteří ocenili harmonickou jízdu jak v krátkých, tak delších obloucích. Je naladěna spíše pro sportovní, zkušené jezdce, nejlépe reagovala na lyžaře drobnější či střední postavy, takže si ji naplno užívaly i lyžařky. Pro silové, těžké a rychlé lyžaře lze doporučit delší variantu. (Jeden z komentářů: „Pro lyžaře, který chce jistotu a pohodu ve všech podmínkách a nemá přes 90 kg, je to super volba.“)

Pozoruhodná je i šířkou použití, poradí si s ranní pistou, ale exceluje od odměku až do pozdního odpoledne. Reaguje už při nízkých a středních rychlostech, testéři se shodli i na snadné ovladatelnosti a dostačujícím klidu při jízdě.

Závěr:

Jedná se o výkonnou univerzálku pro sportovně laděné jezdce a pro celodenní lyžování. Už subtilnějším jezdcům se ochotně poddá a doveze je k žádoucímu „flow“ pocitu z jízdy. Někteří testéři by ji zvolili i jako svou jedinou lyži – zpravidla zkušenější jezdci drobnější tělesné konstituce.

Testováno týmem testérů SNOW, recenzi zpracoval Lukáš Vavrda

Diskuze: Kästle MX75 2022/2023

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Rossignol React 8

Salomon MTN 96 Carbon

Cena: 17800 Kč

Völkl Deacon 72

Egoé Beat 82

Cena: 12900 Kč