Sjezdové lyže nad 71 mm - Lusti MP 74 2022/2023 - SNOWtest 2022/23 - Jakou lyži na pořádně upravenou sjezdovku? - SNOW.cz
Test lyží Lusti MP 74 2022/2023
Kategorie: Lyže - sportovní | Značka: Lusti

V krkonošské továrně čas od času vymyslí k vysoce fungujícím a prověřeným modelům nějakou tu novinku. V loňské sezóně jsme se těšili z modelu s označením MP 77, letos ho v našem testu nahradil zcela nový model s MP 74.

Kdo nechce krotit přísné obřačky nebo slalomky, ale chce mít stále na nohou velmi sportovní charakter, sáhne v kolekci Lusti po evergreenech v modelové řadě PC. Ale co když je i dvojitý titanal v řadě PC na nás trošku moc a chceme něco trošku poddajnějšího? Řešením jsou líbivá „empéčka“ ve dvou verzích šířky.

Lusti MP 74 (zkratka značí Men Progress) jsou, co se geometrie týče, postavené na konceptu tvrdších sourozenců PC 74. Zásadní rozdíl je v konstrukci – MP disponují jedním plátem titanalu (umístěným nad jádrem lyže) a druhou nosnou vrstvu tvoří triaxiální laminátový úplet, který je umístěn pod jádrem. Jádro je ze speciální smrkovo-bukové překližky tak, jak jsme na to u sjezdovkových modelů z Žacléře zvyklí. Konstrukčně i designově lyži dotváří bočnice z neonového ABS a velmi elegantní matná vrchní folie.

Co prozradil test:

Lyžování na této lyži je potěšením i pro ambiciózního lyžaře, pokud od ní nečeká divoké zážitky v super rychlých obloucích nebo neplánuje návštěvu ledovaté závodní pisty. Pak MP 74 svého majitele provezou celým lyžařským střediskem bez zaváhání a s elegancí. Nejvíc jim chutná střední rychlost, kratší a střední oblouky. Tam se cítí zkrátka nejlépe a odměňují svého uživatele velmi agilním projevem, rychlými reakcemi a velmi příjemným reboundem.

Závěr:

Vydařené lyže z Krkonoš. Vyladěny jsou pro lyžaře, kteří nepreferují agresivitu a rychlost. Ideál je středně pokročilý a méně silově disponovaný lyžař, jistě ale osloví i sportovní lyžařky nebo juniory, kteří preferují „neholčičí“ design. MP 74 jsou sportovní, ale přitom pohodovou lyží, která svojí univerzální šířkou cílí jak na ranní manšestr, tak i na rozježděnou odpolední pistu. Nutno říci, že se po všech stránkách povedly, a do východních Krkonoš míří palec nahoru.

Testováno týmem testérů SNOW, recenzi zpracoval Michael Turek

Diskuze: Lusti MP 74 2022/2023

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Lusti Tour Performance 88

Cena: 17999 Kč

Kästle TX93

Cena: 21190 Kč

Atomic Backland 86 SL

Cena: 15499 Kč

Hagan Core 84 Lite