Sjezdové lyže do 71 mm - Rossignol Hero Elite LT Ti 2022/2023 - SNOWtest 2022/23 - Jakou lyži na pořádně upravenou sjezdovku? - SNOW.cz

Rossignol Hero Elite LT Ti 2022/2023

Test lyží Rossignol Hero Elite LT Ti 2022/2023
Kategorie: Lyže - sportovní | Značka: Rossignol

Stálice kolekce francouzského výrobce a legenda pro šikuly a sportovní lyžaře. Model, který lze bez nadsázky nazvat velmi vydařených crossoverem na sjezdovku a který daleko přesahuje svůj název a určení, tedy LT – long turn.

Lyže mají celodřevěné jádro z buku vyztužené od špičky k patě vrstvou titanalu. Vše je zabaleno do klasické sendvičové konstrukce, doplněné o unikátní podélný systém LCT (Line Control Technology). Tato výztuha podélně ukotvená v jádru lyže tlumí vibrace, pomáhá plynulému průhybu lyže a přispívá k přesnému přenosu energie od lyžaře směrem do lyží. „Eltéčka“ patří do šuplíku tzv. odladěných obřaček, ale díky šířce středu 71 milimetrů a mírnému rockeru ve špičce by se jistě usadila i na předních příčkách v žebříčku sportovních univerzálek na celý den.

Co prozradil test:

Nejen long turn. Lyže se ukázaly jako skvělý, univerzální nástroj jak pro dlouhé a střední, tak pro krátké a velmi dynamické oblouky. Jsou skvěle vyladěny, a osloví tak široké spektrum sportovců. Užije si je lyžař s nižší hmotností, a stejně tak se na nich výborně sveze i devadesátikilový sjezdař.

Na výkon a kvalitu jsme v celé řadě Hero zvyklí. Téměř všechny sledované charakterové vlastnosti lyží bychom hodnotili palcem nahoru. Snad jen velmi silově a rychlostně orientovaný lyžař by na těchto oranžovo-černých kráskách mohl narazit na jejich limit. Pokud máte více než nějakých 90 kg a chcete jezdit hodně rychle, sáhněte po ještě ostřejších obřačkách Hero Masters.

Závěr:

Vysoce sportovní DNA, lyže pro experty a technicky dobře vybavené lyžaře. Lyže umí mnohem více než jen dlouhý oblouk. Jsou velmi dobrou kamarádkou v každém rádiusu a téměř každé rychlosti. Do centra cílové skupiny proto vložíme i instruktory lyžování, kteří hledají výkonnou sportovní lyži na celý den. Kvalita, na kterou jsme v konceptu lyží Hero dlouhodobě zvyklí, pokračuje. Letos francouzský výrobce u těchto lyží příjemně překvapil i novým a sympaticky svěžím designem.

Testováno týmem testérů SNOW, recenzi zpracoval Michael Turek

Diskuze: Rossignol Hero Elite LT Ti 2022/2023

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy