Sjezdové lyže do 71 mm - Dynastar Speed Omeglass Master SL 2022/2023 - SNOWtest 2022/23 - Jakou lyži na pořádně upravenou sjezdovku? - SNOW.cz

Dynastar Speed Omeglass Master SL 2022/2023

Test lyží Dynastar Speed Omeglass Master SL 2022/2023
Kategorie: Lyže - závodní | Značka: Dynastar

Již v minulosti jsem psal: „Zapamatujte si jméno Clément Noël!“ Ale ještě nikdy jsem to nepsal v souvislosti s testem lyží. Podpis vítěze posledního olympijského slalomu nyní nese limitovaná edice závodních WC FIS i odladěných Master. Jak se na jeho lyžích jezdí?

Nejprve ale k technologiím. Začněme třeba hned u samotného jádra z topolu, které střídá vertikální a horizontální uložení dřeva podle směru jeho vláken. Novinkou je také technologie V-Tech: Integrované výztuhy na okraji lyže zlepšují torzní tuhost a umožňují tak ubrat trochu materiálu ve špičce a v patě. Lyže jsou pak lehčí, ale zároveň obratnější a snadněji zahajují a ukončují oblouky.

Co prozradil test:

Jezdí se na nich kupodivu vlastně docela na pohodu. Čekali jsme téměř závodní zbraň, která se běžně pod označením Master skrývá, a narazili jsme na příjemnou univerzálku, která sice nezapře svůj slalomový charakter, ale měkčí naladění hybridního jádra jí značně rozšiřuje akční rádius i na měkčí povrch a k širšímu spektru oblouků. Nejlépe se jim vzhledem ke slalomovému tvaru daří v krátkých, dobře fungují ale i ve středních obloucích. Testeři si je překvapivě chválili i v delším poloměru na tvrdém a umrzlém povrchu. Tam jsou totiž jako doma. Naopak jim nevyhovuje měkký a rozbitý sníh, kde sice stačí svojí konstrukcí, ale limituje je úzký slalomový střed 68 mm.

Závěr:

Tyhle Dynastary pro nás byly překvapením. Byť odkazují jednoznačně na slalomové mistrovství Clémenta Noëla, vyklubala se z nich výborná univerzálka, se kterou vydrží sportovní lyžaři na kopci až do chvíle, než sníh úplně změkne. Do té doby si může užít velmi sportovní jízdu všemi typy oblouků, navíc ve velmi přátelském pojetí. Speed Omeglass Master SL se totiž velmi snadno ovládají, jsou velmi klidné ve středních i mírně vyšších rychlostech, agilní, zároveň však živé. Vyhovovat budou spíše střední váhové kategorii jezdců a technicky zaměřeným lyžařům.

Testováno týmem testérů SNOW, recenzi zpracoval Ondřej Novák

Diskuze: Dynastar Speed Omeglass Master SL 2022/2023

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Blizzard Zero G 085

Cena: 16249 Kč

Nordica Belle SL

Kästle TX93

Cena: 21190 Kč