Sjezdové lyže do 71 mm - Fischer RC4 Worldcup RC Pro 2022/2023 - SNOWtest 2022/23 - Jakou lyži na pořádně upravenou sjezdovku? - SNOW.cz

Fischer RC4 Worldcup RC Pro 2022/2023

Test lyží Fischer RC4 Worldcup RC Pro 2022/2023
Kategorie: Lyže - závodní | Značka: Fischer

Závodně laděná lyže pro dlouhé oblouky (při 175 cm rádius 18 m), s velice úzkou základnou – pod patou má jen 66 mm, a tak se blíží opravdovým závodním modelům.

Hlavním dojmem při pohledu na RC4 RC je úzký, jen 66mm střed a krojení, blížící se GS tvaru. Dodávají se v setu se závodní deskou M/O Race a budí tak pocit, že i velmi zkušený jezdec, pro nějž je tento model určený, bude muset hodně zapracovat, aby na těchto lyžích zvládal jízdu s přehledem.

Co prozradil test:

Testéři potvrdili parametrové určení do dlouhých oblouků, ale s dodatkem, že poměrně snadno lze lyži nasměrovat i do oblouků středních až kratších. Jde o velmi výkonnou a sportovní až závodní lyži. RC4 RC totiž nejlépe funguje ve velkých rychlostech a pod velkými tlaky. Právě při rychlé a agresivní jízdě vyniknou ty nejlepší schopnosti lyže jako držení na hraně, absolutní klid při jízdě nebo nekompromisní grip na tvrdé závodní sjezdovce. Mnohé ze své výbavy je ale schopna předat i ryze civilnímu lyžaři. Každý dobrý lyžař si na ní může vychutnat dokonale hbité a přesné přehranění nebo jistotu na hraně, která volá k dlouhým a opojně odstředivým obloukům. Do sbírky jejích vlastností kupodivu patří i poměrně snadná ovladatelnost, tolerantnost a poslušnost. „Super vyladěná, klidná, rychlá, spolehlivá, ale přitom přívětivá lyže. Dokáže krátit oblouk, i jet fakt rychle, ihned reaguje a neprosazuje se na úkor lyžaře.“ „Líbí se mi, že naplnila moje očekávání. Je tvrdá, a přesto poddajná. Jede naprosto klidně ve vysoké rychlosti a drží pevně na hraně i na ledu. V případě potřeby lze ale snadno strhnout. Reaguje přesně na lyžařovy výzvy.“ „Tak akorát tvrdá, předvídatelná, dostatečně výkonná. Zvládá skvěle i kratší oblouk. Svou šířkou už navozuje závodní feeling.“

Závěr:

Velmi sportovní a výkonný nástroj pro jízdu po hranách i v bránách obřího slalomu, pro milovníky rychlé sportovní jízdy, kteří se rádi oddávají carvingovému opojení. Pokud ale chcete, snadno přeřadí do relax režimu, ve kterém vás bezpečně proveze střediskem do doby, než sníh zcela rozměkne.

Testováno týmem testérů SNOW, recenzi zpracoval Lukáš Vavrda

Diskuze: Fischer RC4 Worldcup RC Pro 2022/2023

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Elan SCX

Skitrab Ortles 90

Choc JasanSki

Cena: 11300 Kč

Hagan Boost 94 Pow

Cena: 17990 Kč